durere de stomac cu scaune moi

Varsta a treia

Postata de danmarius69 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Am 67ani si cand ma trezesc dimineata pe la 5,30 (nu tot timpul),seara ma culc la 24,20 ma ia durerea de burta cu scaune moi,dimineata.Durerea nu tine mult dar ies cu scaune moi.In cursul zilei nu ma mai doare.Imi puteti sugera despre ce ar fi vorba?
Cu toata consideratia.

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

fara un consult gastro-enterologic nu se poate preciza cu exactitate despre ce afectiune ar putea fi vorba. ar putea fi vorba despre o simpla tulburare de tranzit data de mai multi factori, dar pentru a exclude un diagnostic mai grav, ar trebui sa va prezentati la medicul de familie, si in functie de consultul acestuia, sa primit un tratament simptomatic, sau sa vi se dea o trimitere catre un medic gastroenterolog pentru mai multe investigatii.

va urez o seara buna