cistocel

Varsta a treia

Postata de Mariana_58 cu 11 ani in urma.

Buna ziua, mama mea in varsta de 76 ani sufera de cisticel ,am fost la medic si au spus ca are muschi vizici urinare slabiti ,si simpte cind vrea sa faca pipi ,de 3 ani foloseste pemparsi se poate interveni chirurgical noi suntem din Constanta multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, interventia chirurgicala este indicatia in acest caz.

Irene

acum 10 ani

As dori si eu sfatul unui medic va rig. mama are 63 de ani si trebuie operata de prolaps genital.Mentionez ca are mai multe probleme de sanatate si ia cam multe pastile, de diabet, tensiune, inima, picioare, oase, etc. As dori sa stiu care sunt riscurile acestei operatii, anestezii, postoperator. Va rog sa''mi spuneti tot ce ar trebui sa stiu despre asta!!! va multumesc