bunicul

Varsta a treia

Postata de claumymy cu 11 ani in urma.

buna.ma numesc claudia si as dori sa va adresez o intrebare.bunicul meu,in varsta de 72 de ani are probleme cu digestia.orice ar manca in orice cantitate,chiar si in cantitate mica i se face rau .a fost la medic si i s-au facut o serie de analize,iar medicul i-a spus ca nu poate consuma anumite alimente.chiar daca acele alimente au fost excluse din alimentatie are aceeasi problema.ce analize ar trebui sa faca?va rog sa ma ajutati cu un raspuns.va multumesc!

Raspunsuri (2)

Buna

acum 11 ani

Scrie-mi un email la ***@yahoo.com si il ajutam pe bunicul tau sa-si refaca digestia.
Pana atunci fa-i mancarea asta: cumpara grau boabe si fierbele in apa bine sa se faca moi. Si apa aceea ii dai sa bea, fara boabe, caci apa aia are puterea graului si minerale. Caci daca nu poate manca nimic devine din ce in ce mai slab si mai bolnav. Ce mai poti incerca este lapte din migdale dulci pe care il poti face singura: pui migdalele in apa sa se inmoaie un pic si sa scoti coaja si iei 5-6 si le faci cu mixerul si cu putina apa ca un lapte.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu ati precizat tipul de analize efectuate.
In astfel de situatii este indicat sa fie evaluat dpdv gastroenterologic( ecografie abdominala, tranzit baritat sau, de preferat, endoscopie digestiva superioara, colonoscopie, toate la recomandare medicului curant).