Artroza in stadiu avansat

Varsta a treia

Postata de IleanaMarin cu 10 ani in urma.

Buna ziua,

Dupa menopauza am fost diagnosticata cu artroza si am dus aceasta boala pe picioare cum se spune pana cand durerile au inceput sa fie din ce in ce mai mari si am ajuns sa am nevoie de operatie la genunchiul drept.

Am 64 de ani si nu imi permit sa platesc orteza si operatia.

Ma puteti ajuta cumva?

Raspunsuri (2)

Dr. Gabriela Boboc

acum 10 ani

Tratati-va cu produse Forever

Ileana Marin

acum 10 ani

Buna ziua,

Am fost la doctor intre timp si mi-a spus ca am artroza in stadiu avansat. Am discutat si despre produsele Forever si mi-a spus ca nu sunt suficient de puternice pentru ce am eu. Mi-a recomandat sa fac injectii intraarticulare cu acid hialuronic - asta ma va ajuta sa imi pastrez ce a mai ramas din cartilaj si sa aman cat mai mult momentul in care voi avea nevoie de operatie. Hyalone inseamna o injectie care tine 12 luni (sper sa va fie de folos informatiile acestea).

Eu una ma simt mult mai bine de cand fac tratamentul asta.

Multa sanatate tuturor si sarbatori fericite va doresc!