zona zoster''?

Varicela si zona zoster Herpes zoster otita externa

Postata de aida 59 cu 10 ani in urma.

E posibil ca zona zoster sa se manifeste fara sa fie eruptie pe piele?

Raspunsuri (2)

AMBRA40

acum 10 ani

Nuuuu....

Marius

acum 10 ani

Acum o saptamana am fost diagnosticat cu herpes zoster oftalmic , am urmat tratament in spital cu cefozon 2g/24H timp de 4 zile , acicolvir 7 zile 10/zi, carbamazepina 1/zi seara si xyzal 2/zi 1 d imineata si 1 seara timp de 5 zile , si am o folsit o crema preparata i farmacie care continea si zinc . Am fost externat si cum am ajuns axcasa spre seara am facut febra din nou, la fel si in a doua seara. Este normal sa mai fac febra? a fost suficinet aceste tratament? mentionez ca pentru urmatoarele 30 zile mi s a prtescris 1 caps carbamazepina seara si gel sindolor.