Zona zoster contagioasa?

Varicela si zona zoster

Postata de Utilizator11589460633 cu 3 ani in urma.

Soacra mea are zona zoster este contagioasa ?am copil 12 ani și a avut vărsat de vânt .

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/este-zona-zoster-contagioasai-care-sunt-complicatiile-acestei-afectiunii_15158