Varsat de vant

Varicela si zona zoster

Postata de chytz cu 14 ani in urma.

Dupa cat timp poti iesi afara daca ai avut varsat de vant?Eu am stat 2 saptamani in casa.Mi-au trecut toate simptomele urate.Bubitele de pe fata si din cap au disparut.Au ramas pe corp doar cojitele care ar trebui sa cada.Am auzit diferite perioade dupa care pot iesi afara.Pana la urma dupa cat timp pot iesi afara?va rog sa-mi raspunda cineva ca sunt tare nelamurita.Multumesc.

Raspunsuri (3)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Da, puteti iesi afara, perioada de contagiozitate a trecut:
//sfatulmedicului.ro/Varicela-si-zona-zoster/varicela-varsat-de-vant-infectie-contagioasa_649#Mod_de_transmitere

Sebi

acum 12 ani

Buna, am varicela , am stat 13 zile in casa , am doar cojile pe corp si cateva pe fata. pot iesi afara? Am 14 ani.

Crina

acum 14 ani

Va multumesc frumos pentru raspuns.