varicela

Varicela si zona zoster

Postata de dana.daniela cu 11 ani in urma.

Buna ziua fetita mea de 7 ani jumate a facut varicela din data de 2 aprilie cand poate iesi din casa? ,vrem sa mergem in vacanta in alta localitate, va multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa ramana in casa pana cand ultima leziune capata crusta.

anghel mirela

acum 10 ani

baietelul meu are varicela din 10 mai cind poate sa iasa afara?am si o fetita de 1 an poate lua si ea daca a trecut pe linga eu fara sa o atinga?