varicela

Varicela si zona zoster

Postata de lilianaq5 cu 11 ani in urma.

am varsat de c***a de 6 zile bubitele au inceput sa asi schimbe culoarea si sa prinda crusta pot sa ies afara sau ce se intampla daca nu se sta deloc in casa multumesc

Raspunsuri (2)

Sigada

acum 11 ani

Daca iesiti afara, in primul rand, pentru ca este vorba despre o boala contagioasa, veti imbolnavi si alte persoane iar inal doilea rand, va expuneti unor posibile complicatii grave, mai ales ca afara este extrem de frig. Ascultati sfatul; medicului si ramaneti in casa pe perioada bolii.

mirela

acum 10 ani

buna am varsat de vant de ieri si peste o saptamana viitoare miercuri am bal mascat pot sa ma duc??? multumesc