Varicela

Varicela si zona zoster

Postata de azooa cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Am 31 de ani si am facut varicela destul de agresiva si am mancarimi groaznice.Va rog frumos ce imi recomandati pt a mai diminua aceste mancarimi.Va multumesc frumos.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Pudra de talc mentolat.

claues

acum 12 ani

dute la un dr recomandat ar fii medicu de familie si o sa iti dea cate va medicamente pentru a nu te mai manca unele din ele ar fi peritol,aciclovir si ibubrofen

Dr. Corneliu DOBRE

acum 12 ani

Folositi generos ori de cite ori este nevoie ''pasta cu apa'' de la farmacie. Veti lua un ''antihistaminic'' de citeva ori pe zi (atentie unele antihistaminice sunt contraindicate soferilor, dind usoara somnolenta).
075dermato