Varicela - generalitati

Varicela si zona zoster

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

fratele meu de trei ani are bubu si pe palme si in urechi si pe zona genitala...si face si febra, tuseste.ce credeti ce trebuie sa fac.

Raspunsuri (13)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am de 4 zile varicela cu bubite mari care au inceput sa se usuce cat timp dureaza varicela si carantina ? trebuie sa fie numeroase bubite si sa apara in mai multe zile ?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

ce imi puteti recomanda ca sa imi treaca varsatul de vant mai repede deoarece eu vreau sa merg la scoala pentru ca am de dat teze

comentarii utilizatori

acum 15 ani

ce imi puteti recomanda sa imi treaca aceasta boala intr-o saptamana

comentarii utilizatori

acum 15 ani

salutare.AM 28ANI SUNT IN A 7 ZI DE VARICELA POT SA AM CONTACT SEXUAL CU SOTIA(EA NU A AVUT VARICELA), POT SA FAC DUS, CAT TREBUIE SA MAI STAU IN CASA. mentionez ca unele au deja coaja dar mai sunt cateva care nu au facut inca coaja. in rest totul e ok.va MULTUMESC

comentarii utilizatori

acum 15 ani

fetita mea de 3 ani si 5 luni a contactat varicela de la gradinita,este in a 3 a zis de cind are bubitele pe ea si tin sa mentionez ca a facut febra foarte mare aprox 40 in prima noapte.medicul de fam mi-a spus ca 10 zile sa stea in casa iar apoi 4 zile fara plaja.este bine,este suficient???astept si o alta parere.multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

vreau sa stiu daca pot merge la mare dupa o luna de cand am facut varsat de vant

comentarii utilizatori

acum 15 ani

nu va suaprti am si eu varicela ce ar trebui sa mananc?mi sa spus de la doctor ca am voie pui prajit sau fiert ca ma voie lactate dar mi se apre cam putina harna asta???astept un meil

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am mincarimi la picoare la virful degetelr la virful penisului si in in gura forme de pete si in talpa sa format un fel de pesica si am mincarimi si usturimi in zona afectata .va rog datimi un raspuns.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

la copii dupa cite zile se poate iesi afara de cind varicela sa manifestat

comentarii utilizatori

acum 15 ani

La varicela si rosu in gat se poate lua antibiotic?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

daca am avut varicela in copilarie exista totusi posibilitatea sa iau acum de la copilul meu? va multumesc anticipat pentru raspuns.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am 24 de ani si am facut varsat de vant (ziua 8). Mi-a cazut o crusta din zona fetzei (pe nas) in urma careia a ramas o gaura imensa. Se va inchide sau va ramane urma ca si cand s-ar fi spart o beshicutza cu apa din perioada de inceput a bolii?
multumesc mult

comentarii utilizatori

acum 14 ani

pot sa cer concediu medical - concediu si indemnizatie pt carantina , pt prevenirea bolii ac***a in vedere ca 2dintrecolegii cu care stau in birou.. au varicela ... ??? vreau sa stau acasa.. ca nu cumva sa ma inbolnavesc..am citit medicina muncii si stiu ca varicela nu este o boala prosefionala ..dar cine stie..poate poate ...:))