varicela adulti

Varicela si zona zoster

Postata de bettyice83 cu 14 ani in urma.

cand pot sa imi fac baie cum trbuie?

Raspunsuri (11)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Toaleta integrala a corpului se poate realiza dupa uscarea ultimelor vezicule aparute. Leziunile nu trebuie indepartate, acestea se vor usca si indeparta de la sine.

bettyice83

acum 14 ani

daca sau uscat toate si majoritatea sau indepartat inseamna ca am unda verde la un dus in toata regula?

livia

acum 14 ani

buna seara am luat varicela acum 7 zile acum sau uscat dar problema mea e ca am un baietel de 23 de luni, ce parere aveti credeti ca a luat si el si despre faptul de al imbraca in rosu ce parere aveti?cine-mi poate spune ceva?

piti

acum 12 ani

eu zic ca al ea dupa ce termini u el al ea dupa 0 saptamana daua

elena

acum 14 ani

buna livia,sunt elena.am doua fetite de 6 si 3ani si eu cu fetita de 6 aniam luat varicela de la fetita cea mica.nu e nevoie sa imbraci copilasul in rosu,daca a luat de la tine,intre 12 si 15 zile de cand ti/a aparut ,va face febra si va erupe.sa il tii zilele acelea/2,3zile/in casa sa vezi daca erupe.daca nu apare la 3,4 zile dupa ce ai facut tu 14 zile poti sa stai linistita

andrutza

acum 14 ani

am voie sa fac baie in timpul menstruatiei?

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

DA.

christhian

acum 13 ani

normal ca puti ca e vara si e canicula si e cod galben fa macar dus

Adrian

acum 11 ani

am varsat de vant deja e a 8 a zi si sunt uscate mai am cateva cu coaja pot sa fac baie ca deja nu ma mai suport?

Simona

acum 9 ani

Baietelul meu de 4 ani a facut varicela in urma cu 12 zile.As dori sa stiu daca eu pot contacta virusul in conditiile in care am facut rubeola si rujeola in copilarie ,iar cand sora mea a facut varicela eu nu am mai facut-o.Este posibil sa fiu imunizata?

Victoria

acum 8 ani

Sunt in a 9-a luna de sarcina,am luat varicela de la nepotica mea,ce sa fac daca nu imi trece pina dau nastere bebelusului?