VA IMPLOR AJUTATI-MA!!!!!

Varicela si zona zoster

Postata de MIMI_0972 cu 12 ani in urma.

Am o durere ingrozitoare in urechea dreapta,am senzatia ca ceva imi roade urechea in interior(precum o carie).Nu e o durere constanta...mi se intampla sa ma ia aceasta durere prin surprindere,(nici nu imi dau seama de la ce),de cele mai multe ori imi apare aceasta durere atunci cand mananc sau cand imi vine saliva in gura,alteori cand vorbesc...si ma tine cateva secunde,alteori si cateva minute incat imi dau si lacrimile.Mi-am facut saptamana trecuta un CT(COMPUTER TOMOGRAFIC)si mi-a iesit bine, nu apare nici o modificare.Am fost si la ORL si totul este ok(nu am otita sau dopuri).De la ce am aceste dureri,ce poate fi?!??VA IMPLOR AJUTATI-MA!!!!!Ar putea fi zona zoster in ureche?

Raspunsuri (1)

marina

acum 12 ani

buna, eu te sfatuiesc sa mergi la un stomatolog...si eu am avut episoade de durere intensa in spatele urechii drepte, de imi venea sa ma urc pe peretii, credeam ca am facut otita...am fost la orl a zis ca nu stie ce am dar ca urechea e ok...la cateva zile mi-am dat seama ca mi-am rupt o masea de minte iar durerile erau din cauza nervului care murea , prin urmare m-am dus la stomatolog si in 5 min nu mai aveam nimic...incearca si tu...pt ca eu pana nu am vazut ca mi-am rupt maseaua nici prin varf minti nu mi-a trecut sa ma duc la stomatolog, credeam ca ma doare din alte cauze...