Tratament urme post-varicela

Varicela si zona zoster

Postata de hcat cu 9 ani in urma.

Ce unguente sau alte produse pot folosi pentru tratamentul cicatricilor in urma varicelei ?
Mentonez ca sunt in stadiul final al bolii si vreau nu vreau unele se mai rup...

Raspunsuri (1)

Dutescu Maria Dermatolog

acum 9 ani

Nu va smulgeti crustele.folositi unguente ca hebe ulvaplant ;cicatrol sau ceva ofera farmacia pt cicatrizare lezinni post varicela .pot totusi sa ramana cicatrici ulterioare dupa crustele rupte care sa necesitet tratamente speciale .DrDutescu