Reapare zona zoster?

Varicela si zona zoster

Postata de Anamaria15124574 cu 13 ani in urma.

Acum o luna am facut zona zoster pe gat . Poate reaparea intr-un timp asa de scurt ,dar pe mana ? Multumesc .
Liliana

Raspunsuri (5)

adina

acum 13 ani

si eu am tot pe gat dar mi s-au umflat si amigdalele...nu stiu ce sa fac ma sperie.ce tratament ai facut u?

elena1087

acum 13 ani

Anamaria15124574 -da poate sa reapara in consecinta trebuie mers la dermatologie sau dermatovenerice este important , zona zoster poate sa apara in orice zona si este -in cazul in care nu se trateaza -un precursor al anumitor boli maligne.
adina si pentru tine este valabil acest raspuns.

oana

acum 13 ani

Majoritatea persoanelor care au avut zona zoster nu vor mai face boala, dar exista si persoane la care boala reapare.
//sfatulmedicului.ro/zona-zoster

mihaela

acum 13 ani

mie mi-a aparut in zona ochiului am consultat un medic dermatolog e necesar sa consult si un doctor oftalmolog?

BUSSY NICU

acum 10 ani

SI MIE M-AU APARUT IN ZONA GATULUI , CHIAR SI DUPA CAP DUPA CEAFA , NU STIU CE SA MA FAC?