Nu stiu daca are varucela sau nu?

Varicela si zona zoster

Postata de Ionela cu 3 luni in urma.

Are doar 7 bubițe cu apa care i au apărut de 4 zile. Pana acum nu a făcut febra, dar acum a început sa tușească rău șină făcut și putina febra 38 cu 5

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Simptomele descrise pot indica o infectie virala, precum varicela, dar si alte afectiuni. Cu toate acestea, doar un medic poate pune un diagnostic precis. Este recomandat sa va adresati unui medic cat mai curand posibil.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru fiul dvs : www.clickmed.ro/medic/pediatrie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Varicela-si-zona-zoster/varicela-varsat-de-vant-infectie-contagioasa_649
sfatulmedicului.ro/Varicela-si-zona-zoster/remedii-naturale-pentru-ameliorarea-simptomelor-de-varicela_18085