E normal ce mi se intampla?

Varicela si zona zoster

Postata de vjuuuuu cu 14 ani in urma.

Buna ziua, am avut cateva basicute sa zic asa, dar vad ca se formeaza in jurul lor pete cam de 5 cm in diametru. Urmez un tratament de doua zile cu Aciclovir unguent si tablete, plus vitamina B6.ajunge ce medictie urmez? Nu trebuia sa imi stagneze iritatiile din moment ce le tratez de doua zile? Imi va mai aparea zona zoster in timp? Multumesc.

Raspunsuri (4)

silvia

acum 14 ani

Daca ai Zona Zoster este suficient tratamentul.

denisa

acum 9 ani

Da se face zona zoster

denisa

acum 9 ani

Am zona zoster varicela am dureri ingrozitoare la coloana si rinichi pt durerile astea ce pot lua pt dureri

denisa

acum 9 ani

Dupa ce va trece boalamao raman durerile?