Dacă copilul are varicelă,eu că părinte pot ieși din casă??

Varicela si zona zoster

Postata de Utilizator11710704351 cu o luna in urma.

Dacă copilul are varicelă,eu că părinte pot ieși din casă??

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Puteti iesi din casa daca copilul dvs. are varicela, cu conditia sa nu fiti dumneavoastra infectata si sa respectati regulile de igiena pentru a nu raspandi virusul.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia dvs. specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/boli-infectioase

Articol recomandat:
sfatulmedicului.ro/Varicela-si-zona-zoster/varicela-varsat-de-vant-infectie-contagioasa_649

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului.