Contact sexual?

Varicela si zona zoster

Postata de Alina338123426 cu 14 ani in urma.

Am varicela si deja bubitele s-au uscta...Toate au prins crusta.Intrebarea mea ar fi daca este permis contactul sexual?Poate afecta partenerul sau ma poate afecta pe mine?
Va multumesc frumos!
Multa sanatate!

Raspunsuri (10)

Florin

acum 13 ani

Eu am cosuri multe ne combinam?

dani

acum 13 ani

nu cred

Adrienne

acum 13 ani

Pentru tine nu exista nici un risc. Ar fi bine totusi sa mai astepti putin pana cad acele cruste , ac***a in vedere ca s-ar putea desprinde in contact cu pielea partenerului si cine stie ?....

Teo

acum 13 ani

nici macar cand esti bolnava nu poti sa stai cuminte? te mananca chiar asa rau?

ema

acum 13 ani

nu te afecteaza,,,mai ales daca parteneru tau a avut deja boala....singura problema e sa nu ti ramana semne...

cristian

acum 13 ani

acum o luna si jumatate am avut un contact sexual cu o fata care la cateva zile mi-a zis ca a fost la doctor si i-a depistat herpes genital. Acum doua zile mi-a aparut zona zoster , dupa cum mi-a spus medicul de familie. Intrebarea mea, exista o legatura intre acel raport sexual si zona zoster care mi-a aparut acum. Mentionez ca in zona genitala nu am absolut nimic.Astept raspuns ....

Comentator

acum 13 ani

Daca nu mai puteti folositi Vibratoare sau faceti p***a, este mai putin CONTAGIOS.
VOI SUNTETI ASA INGUSTI LA MINTE, NU cunoasteti termenul CONTAGIOS? Cautati-l in DEX

Tiberius Codrut

acum 13 ani

Dupa 2 saptamani dela boala,varicela nu se mai ia.Chiar daca mai raman cruste.daca sunt uscate este totul ok..Am si eu varicela de duminica 06.06.2010 si voi sta acasa 2 saptamani...Este foarte nasol..nu doresc la nimeni..un cosmar ..

eu..

acum 13 ani

nasol,am varicela...pr un monstru...am foarte multe basicutze

varicela

acum 13 ani

VARICELA AFECTEAZA ORGANU SEXUAL MASCULIN?