cand poate iesi copilul in curte ?

Varicela si zona zoster

Postata de laura stoica cu 12 ani in urma.

Buna ziua ! Fetita mea se afla in a 9-a zi de varicela . Cand poate iesi putin la aer in curte ?Nu au mai aparut bubite de cateva zile iar cele existente au deja cruste !Multumesc !

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,
fetita poate iesi in curte la aer. sa nu faca efort, sa nu se scarpine la bubitele existente, sa nu faca baie pana nu cad si crustele. intradevar, daca face febra, ar trebui sa stea in casa, dar din cate ne scrieti, acum este bine si nu mai are decat cruste (nu mai are nici o bubita noua, nu?)

va urez o seara buna