Buna Ziua!

Varicela si zona zoster

Postata de MembruMobileApp150330210426155 cu 8 ani in urma.

Stau in Casa cu cineva care are varicela,marti dimineata I-au aparut primele bubite,eu nu m-am intalnit cu el decat sambata,inainte sa ii apara bubitele!l-am evitat cat am putut,tinand cont ca avem camere separate,eu stau la parter,el la 3 as Putea sa fac si eu???va rog sa IMi raspunde-ti!multumesc anticipat!

Raspunsuri (4)

FreeStyle11

acum 8 ani

Daca ai avut o data numai poti avea si a doua oara, insa daca nu ai avut este bine sa il eviti pana se vindeca.

Andra

acum 8 ani

Nu am avut bolile copilăriei !!!si sper sa nu iau :(

FreeStyle11

acum 8 ani

Stai departe de persoana bolnava, ca altfel te vei contamina.Daca te contaminezi si iti trece, nu vei mai avea si a 2 oara, dar mai bine eviti contactul.

Andra

acum 8 ani

Multumesc pentru raspunsuri!!!sper sa fie suficient doar sa evit contactul cu el!!a trecut deja 1 săptămana de cand s-a îmbolnăvit si eu inca nu am facut!sper din tot sufletul sa nu fac!