băiețel de 4ani si jumatate si are bubite

Varicela si zona zoster

Postata de Utilizator11570472434 cu 4 ani in urma.

Bună seara am un băiețel de 4ani si jumatate si are bubite de 8zile i-au mai apărut câteva azi si este ziua a 9. Nu a făcut febră deloc, pot să ii iasa mai multe zile bubite?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Varicela-si-zona-zoster/varicela-varsat-de-vant-infectie-contagioasa_649

Utilizator11570472434

acum 4 ani

Bună ziua am fost la infectioase si ni s-a spus că nu pare varicela, că mai degrabă pare a fi urticarie numai că nu știu dacă urticarie se manifesta prin bubite cu lichid, ne-a trimis la dermatologie numai că până luni nu găsim medic sunt cu toții la congres.