analize

Varicela si zona zoster

Postata de tridami cu 13 ani in urma.

fiica mea a facut varicela, eu si sotia nu stim daca am avut, exista analize (de scurta durata) care sa ne spuna daca am avut varicela

Raspunsuri (2)

elena

acum 13 ani

Din cate stiu se poate face analiza sangelui si/sau a urinei care depisteaza prezenta anticorpilor. In cazul in care ati avut varicela, in corp exista anticorpi, deci testul este pozitiv.Sanatate!

buna de 5 zile am varicela,cat timp o sa mai persiste mancarimile?

acum 13 ani

buna imi pare bine ca existati pt a putea ajuta oameni cu raspunsuri