am varicela

Varicela si zona zoster

Postata de crisy2001 cu 9 ani in urma.

am varicela si in a 6 zi sunt nasa de botez... exista vreun risc ptr mine sau cei din jur daca ies afara?

Raspunsuri (3)

Sigada

acum 9 ani

Sunteti contagioasa si trebuie sa ramaneti inzolata la domiciliu pana cand cad toate crustele. Intrand in contact cu atat de multa lume, inclusiv un bebelus, ii expuneti riscului de a contacta virusul.

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Exista riscul de a contamina persoanele din jur, mai ales copilul. Nu este indicat sa iesiti in comunitate.

aspen

acum 9 ani

Pt tine nu mai e nici un risc, ca ai fost deja infectata. Riscul e sa infectezi persoanele cu care vii in contact, asa ca stai numai acasa.