Am varicela

Varicela si zona zoster

Postata de SchogetteN cu 11 ani in urma.

Am facut febra seara si dimineata mi-au iesit multe bubite pe corp umplute cu lichid tulbure ( vezicule) , dar ce vreau sa intreb si vreau un raspuns rapid deoarece nu am consultat medicul inca maine voi merge , dar la ce vreau eu sa ajung este ca ma mananca ingrozitor, chiar insuportabil bubitele nu stiu ce sa mai fac , m-am dat cu mixtura mentolata dar ma mananca ingrozitor in continuare ...mi-au iesit peste tot . Va rog un raspuns rapid !

Raspunsuri (2)

Sigada

acum 11 ani

In primul rand emrgeti neaparat la medic, ac***a in vedere ca sunteti in perioada de eruptie si sunteti contagios.

In ceea ce priveste senzatia de mancarime, in afara de mixtura mentoalta cu care va puteti da ori de cate ori aveti/simtiti nevoia, nu exista "remedii minune".

Este foarte important sa nu va scarpinati deoarece pustulele se pot rupe si suprainfecta si va expuneti unor complicatii.

dani

acum 10 ani

exista "remedii minune":VIRASOOTHE. E foarte bun.