Vaccinurile obligatorii

Vaccinuri si vaccinari

Postata de hmilaur cu 14 ani in urma.

In ce legi sunt stip**ate vaccinurile obligatorii la copii si obligativitatea vacinarii copiilor. Multumesc!

Raspunsuri (1)

Putinei

acum 14 ani

Nu exista lege care sa oblige nici un fel de vaccin...mai mult exista in legea sanatatii art 13 care contrazice "obligativitatea" vaccinurilor. Din cate am inteles neobligativitatea rezulta si din Constitutia Romaniei.