Vaccinuri pentru imunizare

Vaccinuri si vaccinari

Postata de Paun Raluca cu 12 ani in urma.

Sotul meu urmeaza sa-mi trimita din Italia medicamentul Polimod pentru imunizarea fetitei mele de 3 ani si jumatate.Va rog frumos sa-mi spuneti daca exista vreo reactie dupa administrarea acestuia adica daca va face febra va tusi sau ii va curge nasul vro reactie ca la orice vaccin. Daca in timpul tratamentului cu Polimod fetita receste si trebuie sa-i administrez vreun medicament pentru raceala trebuie oprit tratamentul cu Polimod?sau se poate continua?Ni s-a spus sa-i facem tratamentul cu Polimod in prima luna 10 zile urmatoarea luna pauza si sa repetam inca 10 zile se poate face tratamentul pe o perioada mai mare de atat?Si ce reactii poate sa aibe in timpul tratamentului mentionez ca fetita merge in colectivitate si in ultimile 2 luni a fost racita o saptamana da una nu.Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Ioneladaria

acum 11 ani

Buna ziua,

Ma intereseaza si pe mine pareri despre acest vaccin. Daca l-a administrat cineva la copil...

Maria

acum 8 ani

Si eu i.am administrat fiului meu pe la 4 ani acest ,,vaccin". Nu pot spune daca intradevar a avut efect...pozitiv. Dar nici rau nu i.a facut.