Vaccinul DT, ce este ?

Vaccinuri si vaccinari

Postata de nasirc cu 14 ani in urma.

VACCIN DIFTERO-TETANIC PENTRU ADULTI
Am citit despre acest vaccin dar nu prea il inteleg, care e rolul lui si daca e asigurat de Casa Nationala de Asigurari de Sanatate sau il plateste pacientul ?
Multumesc anticipat !

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 14 ani

BUNA ! daca te intereseaza subiectul citeste pe net despre : Difterie -boala infectioasa a cailor respiratorii,la care,complicatiile pot duce la cazuri mortale......si ... Tetanos - o boala infectioasa acuta, care poate duce si ea la moarte. O seara placuta !

TANASA MARIA

acum 12 ani

Va rog din suflet sa-mi spuneti ce este vaccinul DIFTERIC?