Vaccinarea DTP (vaccinare inclusa in programul national de imunizari)

Vaccinuri si vaccinari

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Am facut vaccinul DTP la 27 de saptamani de sarcina si pe langa roseata pronuntata pe o suprafata de 15 cm a pielii bratului fi fierbinteala in zona, am frisoane si stare febrila cu dureri mari si febra mica 37. Este normal? Ce as putea sa fac sa se amelioreze starea? Va multumesc

Raspunsuri (3)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am facut acest vaccin in USA cu o luna inainte de a raminea insarcinata si imi fac griji daca bebelusul nu va avea complicatii din aceasta cauza.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua ,mama mea este bolnava de cancer la colon de 3 ani si as vrea sa stiu cand o sa apara medicamentul i speranta sa o pot ajuta pe mama.Multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

GYNO-DAKTARIN ovule aveti?