vaccinare

Vaccinuri si vaccinari

Postata de membru211909 cu 11 ani in urma.

Baietelul meu a avut salazion care aproape ca s-a absorbit. Analiza singelui cu formula leucocitara sunt bune. Este sau nu contraindicat sa facem vaccin in aceste conditii?

Raspunsuri (2)

Dr. Tamara Marcovici

acum 11 ani

Buna dimineata.
Vaccinarea se poate efectua in situatia in care medicul oftalmolog constata evolutia favorabila a salazionului (absenta manifestarilor locale de infectie acuta, investigatii biologice in parametri normali) si daca nu exista semne generale de patologie acuta in momentul prezentarii pentru vaccinare.Toate cele bune!

membru211909

acum 11 ani

mersi mult pt raspuns promt :)