Vaccinare difterotetanica

Vaccinuri si vaccinari

Postata de alexiatoni cu 11 ani in urma.

Baiatul meu in varsta de 15 ani, a avut in urma cu 3 luni cefalee, afazie, deficit motor la nivelul hemicorpului drept si s-a ridicat suspiciunea de AVC ischemic tranzitor. Dupa administrarea tratamentului, evolutia lui a fost favorabila, cu remisie completa a simptomelor. Acum trebuie sa facem vaccinul difterotetanic si nu stiu ce sa fac... Recomandarea medicului de familie a fost sa NU aprob vaccinarea, iar medicul neurolog nu este de gasit... Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac.... Va multumesc din tot sufletul!!!

Raspunsuri (2)

Nu faceti

acum 11 ani

Acest vaccin este si
pentru cei sanatosi periculos si daunator, pt. cineva care a fost bolnav inainte
devine cu mult mai periculos. Ati dat de un medic bun care v-a sfatuit intelept.
De acest vaccin nu are nimeni nevoie caci nu pazeste de dimic iar difteria a disparut de decenii
si tetanusul este o boala extrem de rara. Ce este disgur este doar inocularea cu doi microbi modificati genetic de la 2 boli total diferite care nu apar niciodata simultan !
In natura nu se intalneste difteri cu tetanus, cine a putut produce un asemenea vaccin
nu are nici cele mai mici notiuni de medicina. Singurul motiv pt. care se vaccineaza pop**atia sunt banii si boala indusa de ele care duce pt. producatori la si mai mare c***a de medicamente. Nu numai amanati acest vaccin, dar mai bine renuntati la el si informati-va
de vaccinari. In google introducteti "nu vaccinarilor"

alexiatoni

acum 11 ani

Multumesc frumos pentru raspuns. Cu stima, Delia Bora