vaccinare antipoliomielitica

Vaccinuri si vaccinari

Postata de marinela13123299 cu 12 ani in urma.

Se face vaccinarea antipoliomielitica daca copilul are ciclu menstrual in acea zi?Dar daca are(din cind in cind, de la diverse alimente) o forma de alergie a pielii?
Va rog urgent un sfat.

Raspunsuri (4)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Contraindicatiile vaccinarii vizeaza alergiile la antibiotice (in special neomicina), la drojdia de bere, la ou si unele produse de origine animala. Ele sunt contraindicate la persoanele cu boli acute febrile, persoane cu imunitate scazuta, in boli autoimune de tip lupus eritematos, sclerodermie, dermatomiozita, in hepatita autoimuna, tiroidita autoimuna (atentie la pacientii care pot avea aceste afectiuni dar inca nu sunt diagnosticate!), TBC etc.

Este un vaccin inutil

acum 12 ani

Este un vaccin inutil la aceasta varsta, nu intele cine v-a recomandat un asemenea vaccin.
Toate vaccinurile au efecte adverse care pot fi foarte grave, de la paralizie pana la moarte deoarece contin hidroxid de aluminium , metil d emercur (thiomersal) si formaldehid, toate 3 substante neurotoxice puternice.
Infomati-va: http://nuvaccinurilor.blogspot.com/

anca trifan iOANA

acum 11 ani

ma f*t in voi FACEM PORNO DRAGOSTE SEX IUBIRE

Dna maria

acum 11 ani

Vreau sa stiu daca este obligatoriu sa faci acest vaccin si pentru ce este el bun.