Vaccin de calatorie in Oman, UAE

Vaccinuri si vaccinari

Postata de Aicha cu 9 ani in urma.

Buna ziua,
urmeaza sa ma deplasez o perioada de cel putin 1 an in zona Oman - Emiratele Arabe Unite. M-ar interesa daca sunt necesare ceva vaccinuri, si daca da, unde se pot face, cat costa, care sunt conditiile in care pot fi administrate acestea..
Care ar fi pericolele de sanatate in acele zone?Ce medicamente sa iau cu mine in genul a trusa de urgenta?
Orice recomandare a binevenita!

Raspunsuri (5)

Mirna

acum 9 ani

Singurul pericol major la ora actuala in Emirate si mai putin in Oman e MERS coronavirus. Eu sunt in Oman inca de anul trecut si nu mi-am facut niciun vaccin preventiv.
Exista o atentionare MAE cu detalii specifice la urmatorul link http://www.insp.gov.ro/cnscbt/index.php?option=com_docman&Itemid=29 - Centrul National de Supraveghere si Control al Bolilor Transmisibile.

Aicha

acum 9 ani

Buna. poti sa imi lasi o adresa de email ca sa corespondam....in ce zona locuiesti....eu chiar nu stiu pe nimeni acolo si mi-ar face placere sa putem comunica. ms

Mirna

acum 9 ani

Ți-am răspuns in privat. Sunt in zona Muscat, Oman. Când urmează sa ajungi? Răspunde-mi pe mail.

Mirna

acum 9 ani

Uff. Am crezut ca ți-am scris in privat, dar a fost postat pe guestbook. Lasa-mi adresa ta si îți răspund.

Aicha

acum 9 ani

[email protected]