Vaccin antipoliomelita

Vaccinuri si vaccinari

Postata de Madalina_KR cu 11 ani in urma.

Fetita mea este in clasa a lll-a si am primit de la cabinetul scolii un biletel acasa in care sunt intrebata daca imi dau acordul pt vaccinare!
Va rog frumos cat mai urgent un raspuns!

Raspunsuri (2)

Sigada

acum 11 ani

Din cate am vazut eu, vaccinul antipoliomielita face parte din schema nationala de vaccinare si la 9 ani, se face a doua revaccinare. Conform schemei, acest vaccin se face la 2, 4, 6, 12 luni si la 9 ani.

//sfatulmedicului.ro/Vaccinuri-si-vaccinari/vaccinarea-antipoliomielita-vaccinare-inclusa-in-programul-national-de-i_824#Schema_de_vaccinare

Teo

acum 11 ani

Nu inteleg, asta e o intrebare?? cu semnul exclamarii?

Vreti sa dam noi raspuns la asta?

Dvs. trebuie sa decideti.

Sunteti un "pacient" exemplar, nu aveti opinie si asteptati de la altii sa va zica opinia dvs. - in cazul asta ascultati MEDICUL care zice ca vaccinul este bun.

Si eu am opinia mea dar nu vreau sa influentez pe oameni care asteapta de la ceilalti ca zica ce este bun si ce e rau, in loc sa cerceteze singuri subiectul pentru a lua o decizie.