vaccin anti-hepatitic

Vaccinuri si vaccinari

Postata de dorin8123115 cu 15 ani in urma.

la cat timp de la administrarea ultimei doze de vaccin antihepatitic (twinrix) am voie sa raman insarcinata?

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Cel putin trei luni de la administrare, dar parerea mea este sa intrebi un medic daca vrei cu adevarat sa ramai insarcinata. Succes si sanatate.

Felicia11

acum 14 ani

Da, la 3 luni de la ultimul vaccin ... cel putin.
Si eu am facut vaccin pentru hetaptita B, si pentru ca vaccinul s-a adminstrat in 3 doze care se fac pe perioada a 6 luni + 3 luni de asteptare dupa ultimul vaccin => am pierdut timp pretios 9 luni.
Si acum nu raman gravida si am deja 3 luni de incerari ...
Imi pare rau ca am facut acest vaccin.