vaccin 4 ani

Vaccinuri si vaccinari

Postata de ciomby cu 11 ani in urma.

buna ziua baietelul meu de 4ani a avut amigdalite cu puroi si ia trecut dar a ramas cu o tuse productiva la care nu mi s/a dat niciun sirop. atrecut aproape o luna de cand trebuia sa faca vaccinul . il poate face asa cu tuse si in cat timp se poate face vaccinul? multumesc

Raspunsuri (2)

vaccin

acum 11 ani

NICIOADATA nu trebuie facute vaccine cand organismul este bolnav caci atunci sunt cu mult mai periculoase. INSA nimeni nu ar trebui sa faca vaccinuri caci sunt TOATE nocive si nu apara de nimic ci doar umplu buzunarele celor care le produc si care dau bani grei la politicieni ca statul sa le cumpere si sa le faca gratuit la fraieri.

Sigada

acum 11 ani

Discutati cu medicul pesiatru. Inainte de orice vaccinare, se face un examen copilului si o evaluare iar daca medicul considera ca cel mic nu este perfect sanatos atunci va poate recomanda sa mai amanati vaccinarea.