vacccinul de la 2 ani jumate

Vaccinuri si vaccinari

Postata de sfatul medicului cu 14 ani in urma.

buna am un baietel de 2 ani 7 luni si nu iam facut vacccinul de 2 si 5 luni se poate intampla ceva

Raspunsuri (3)

raluca

acum 14 ani

Buna,
Nu cred ca este o problema ca nu ai putut face vaccinul, dar ar fi bine sa vorbesti cu medicul pediatru. Te va sfatui cel mai bine. Pe curand

Citat:
buna am un baietel de 2 ani 7 luni si nu iam facut vacccinul de 2 si 5 luni se poate intampla ceva

Sheila

acum 14 ani

Nu este nici o prob pt ca vaccinul nu trebuie facut in momentul in care a implinit 2 ani jumate el ar trebui facut intre 30-35 de luni .Ai mare grija pt ca am inteles ca, daca nu se fac anumite vaccinuri nu va fi primit la gradinita sau scoala.
Numai bine

florica72155884

acum 14 ani

eu stiu ca acest vaccin nu se mai face la aceasta varsta, au fost unele schimbari in schema de vaccinare, nefiind anuntata sa mergem pentru a fi facut acest vaccin, am sunat eu la medicul de familie si asa am fost informata.