va rog sa imi dati un raspuns,nu stiu ce sa mai fac

Vaccinuri si vaccinari

Postata de mary18 cu 13 ani in urma.

in primul rand as dori sa va intreb ce consecinte poate avea acelasi vaccin facut de doua ori,de exemplu vaccinul de la 4 luni,medicul meu de facmilie l-a repetat la 1 an si 4 luni,motic***a ca nu l-a facut, eu stiu ca a fost facut.in al doilea rand acum o saptamana a facut temperatura de la 38 pana la 40 si.. grade si a vomitat, si nici nu manca decat lapte,am fost la medic si ne-a spus ca este racit si i-a dat tratament,mucosin fergulom,vit C,betabioptal picaturi de pus in nas,desi pe prospect scrie clar ca se administreaza la ochi si debridat,problema este ca acum copilul meu in varsta de 1 an si 4 luni< atata are, este foarte agitat,plange din senin si nu doarme,si doarme cu capul pe perna si fundul in sus, mai tine si mana in nas si in gura mai mereu,si nici somnul pe care il are,desi este putin ,nu este linistit,geme si tresare. sa fie de vina vaccinul?va rog sa imi raspundeti. va multumesc

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Medicul la care ati fost este pediatru? Nu cred ca este vaccinul de vina. Va sfatuiesc, daca nu sunteti convinsa de acest tratament, sa cereti parerea unui al doilea medic pediatru.