Trivaccinul antirujeolic, antirubeolic, antioreionic (vaccinare neinclusa in programul national de imunizari)

Vaccinuri si vaccinari

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Buna ziua. As dori un sfat, am un bebe de 7 luni, cam pe la 4 luni a facut rujeola, trebiue sa ii mai fac vaccinul antirujeolic.
Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Nora5

acum 15 ani

Buna Laura
da trebuie sa-i faci vaccinul, deoarece bebele risca sa ramana fara protectie. Vaccinul ii va oferi o imunizare activa fata de rujeola, oreion si rubeola. Consulta medicul pediatru pentru mai multe informatii.
Numai bine