Pot aparea simtomele infectarii cu tetanos si dupa doua luni de la intepatura?

Vaccinuri si vaccinari

Postata de Utilizator11537699560 cu 5 ani in urma.

M am intepat acum 2 luni in degetul mare de la picior intr un cui. De teama acelor nu am fost sa fac antitetanos, iar de o saptamana am o oboseala a muschilor si au inceput si usoare contracti mai dureroase. Poate fi de la altceva? Eu am citit despre asta si se scrie despre virus ca are alte efecte mai grave. Cum ma pot trata?

Raspunsuri (2)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Tetanosul/tetanosul_636

Utilizator11537699560

acum 5 ani

Da, multumesc! Nu am card de sanatate si nici buletin. Nici dracu nu ma primeste. Multumesc de sfatul dv!