PNEUMO 23, susp. inj.

Vaccinuri si vaccinari

Postata de simo ioana cu 12 ani in urma.

ce sa aleg : SYNFLORIX, PREVENAR sau PNEUMO 23? Copilul are 1an si 8luni si mai avem timp pentru SYNFLORIX sau asteptam pana la 2ani pentru unul din celelalte doua?

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Daca tot nu l-ati vaccinat pana acum si a trecut cu bine sezonul rece , acum fiind sezon de vara mai puteti astepta si-l vaccinati la 2 ani .-sezon de toamna si prag de sezon rece( propice infectiilor aparatului respirator.

Monica bibire

acum 12 ani

Pentru copilul d-vs Prevenar 13.Dr Bibire Monica-Tg Mures