muscatura de caine

Vaccinuri si vaccinari

Postata de alxan cu 11 ani in urma.

Buna seara,

in cursul zilei de astazi 15.01.2013 m-am jucat cu un labrador de 4 luni si din joaca m-a zgariat. Nu cunosc stapanul cainelui(acesta a trecut cu catel prin fata blocului in care locuiesc) si de asemenea nu stiu daca catelul are vaccinurile facute. In cazul de fata trebuie sa ma vaccinez antirabic? Multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Daca v-a muscat este bine sa efectuati vaccinul.

AURA ISPAS

acum 11 ani

IERI AM FOST MUSCATA SUPERFICIAL.. DE UN CIINE MAIDANEZ.. MERGIND LA UN SPITAL SPECIALIZAT PE INFECTII. MI-S-A FACUT O INJECTIE SUBCUTANATA ANTITETANOS.. ERA NECESAR SI ANTIRABIC.. MEDICUL DE SPECIALITATE DE GARDA A ZIS CA NU E NEVOIE