Injectii cu ampicilina

Vaccinuri si vaccinari

Postata de fluturash1994 cu 12 ani in urma.

Buna ziua. In decembrie am fost internata la spital deoarece am piatra la rinichi. Mi s-au facut injectii cu ampicilina la 6 ore in fund timp de 5 zile. Sunt foarte dereroase deoarece durerea de la injectie se lasa pe picior. Intrebarea mea este urmatoarea : eu de cateva ori pe saptaman am durereri de picioare, la nivelul a tot piciorul. As vrea sa stiu daca aceasta este cauza, injectiile facute in spital. Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Este foarte putin probabil ca durerea dumneavoastra sa se datoreze injectiilor. Este recomandat sa consultati un medic de specialitate pentru identificarea cauzei.