despre vaccin

Vaccinuri si vaccinari

Postata de camelia133 cu 10 ani in urma.

daca la varsta de I an am refuzat vaccinul ror poate sau are rost sa -l facem la varsta de 7 ani baietelului meu?

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, il puteti efectua.

vaccin ? ar trebui sa va informati mai bine, azi e posibil

acum 10 ani

Ar trebui sa va informati mai bine inainte sa-i faceti rau la copil, astazi este posibil. Nu exista un vaccin care sa protejeze de ceva si sa nu fie daunator.
http://nuvaccinurilor.blogspot.de/
Pe vremuri se faceau numai 2-3 vaccinuri, azi se fac 20-30. Si copii sunt cu mult mai bolnaviciosi decat pe vremuri. Deja mersul la gradinita -unde sunt numai copii vaccinati - este un adevarat blestem pt. acesti copii vaccinati. Asa o generatie bolnavicioasa ca astazi nu a mai existat. O mare parte din vina se datoreaza vaccinurilor. Cele mai periculoase sunt cele unde se innoculeaza mai mult de un patogen, caci in natura nu exista un singur caz unde 3-6 boli periculoase diferite sa atace simultan un om, cu atat mai putin un copil. p***aa oamenilor este mai mare decat cel mai mare munte de pe pamant.

two _feet_under

acum 10 ani

Buna ziua,
Conduc o firma de pompe funebre si, trebuie sa recunosc, criza nu ne-a ocolit nici pe noi. Tocmai am citit raspunsul persoanei binevoitoare de mai sus in privinta vaccinurilor si ma grabesc sa-i multumesc. Daca astfel de opinii ar fi mai bine pop**arizate iar oamenii ar renunta la vaccinuri, nu am nici o indoiala ca in cativa ani afacerea mea isi va reveni si imi voi permite si eu, in sfarsit, vacanta mult visata in Tenerife.

ion

acum 10 ani

lasa ! two _feet_under nu plange ca traiesti fffff bine de pe urma mortii!