denumire vaccin

Vaccinuri si vaccinari

Postata de denisa72 cu 13 ani in urma.

cum se numeste vaccinul care se face la 4 ani?

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Bună seara ,
Schema naţională de vaccinări a Ministerului Sănătăţii nu prevede nici un vaccin la vârsta de 4 ani . Medicul pediatru este cel ce stie dacă aveţi o întrerupere a programului de vaccinări,sau dacă v-a amânat pe motiv de sănătate.
La 30--35 luni trebuia să vi se facă " Rapel 2 la Antidifteric-Antitetanic-Antipertusis.
Cu sănătate Dr. Emil Otesteanu

denisa72

acum 13 ani

NU SE MAI FACE LA 30-35 DE LUNI,SE FACE LA 4 ANI...IN SCHEMA MINISTERULUI SANATATII ASA APARE