Unde pot gasi vaccinul anti-Covid impotriva tulpinii Omicron?

Vaccinarea si profilaxia

Postata de Andreea cu 3 luni in urma.

Buna ziua. Doresc sa ma vaccinez anti-Covid impotriva tulpinii Omicron.
Unde pot gasi vaccinul sa-l cumpar? Sau unde pot merge pt vaccinare?
Mentionez ca am intrebat la farmacii si doctorul de familie si nu au stiut sa ma indrume.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua!

Vaccinul anti-Covid impotriva tulpinii Omicron ar trebui sa fie disponibil la centrele de vaccinare.

De asemenea, puteti verifica disponibilitatea vaccinului la centrele de vaccinare ale spitalelor sau ale clinicilor din zona dumneavoastra.