Cât costă un vaccin antirabic la om?

Vaccinarea si profilaxia

Postata de Ana cu o saptamana in urma.

Am fost muscata de un câine si primul vaccin antirabic a fost gratuit dar al doilea mi s a spus ca trebuie plătit. Cât costă vaccinul?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o saptamana

Buna ziua,

Pretul unui vaccin antirabic la om poate varia in functie de centrul medical unde este administrat, de tariful medicului care va administreaza tratamentul si de tipul vaccinului ales.

In general, costul este cuprins intre 100 si 200 de lei per doza. Totusi, este recomandat sa te informezi in legatura cu preturile exacte la clinica unde ai fost vaccinata initial sau la clinica unde urmeaza sa primesti urmatoarea doza de vaccin.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/boli-infectioase

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Meningita-si-alte-infectii-ale-sistemului-nervos/rabia-turbarea_660