Cum pot scapa de ochi umflati?

Uscaciunea ochilor

Postata de Cami cu un an in urma.

Buna ziua. Am probleme cu ochii din septembrie 2022.am fost in septembrie la oftalmolog ptr ca ma dureau ochii, ma usturau si ii simteam grei. Mi sa pus diagnosticul de conjuctivita alergica si sindrom de ochi uscatMi sa dat picaturi de ochi ptr alergie si lubristal, lacrimi artificiale. Mi_a trecut pe moment. In ianuarie iara am fost la oftalmolog. A spus ca am ochii uscati, mi_a dat monodoze picaturi laluvit. De atunci am ochii umflati, pleoapa si sub ochi, am facut alergie la laluvit. Am fost la alt medic oftalmolog la privat, mi_a luat tensiunea oculara si a fost buna, mi_a facut examen de fund de ochi si a spus ca nu e nimic grav, ca se vede ca am ochii iritati si imflamati. Mi sa dat picatur . Betabioptal si slensalerg. Sunt a treia zi de tratament si inca nici o imbunatatire. Am ochii tot umflati. Si ii simt grei, uneori ma si dor si inteapa. Iau si aerius. Tin sa mentionez ca sunt fumatoare, ma gandesc sa nu fie de la fumul de tigara. Am uitat sa spun ca la citit am ochelari de +2,5..Ce imi puteti recomanda ptr problemele mele la ochi si ce credeti ca am?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Frumusete-si-intretinere/cum-sa-scapati-de-semnele-ochilor-obositi_12766