Urticarie...ajutati-ma!!!!?

Urticaria

Postata de Utilizator11536738242 cu 5 ani in urma.

Buna ziua...de 2 ani ma confrunt cu o urticarie...mai exact..cum se declanseaza?..atunci cand fac efort fizic..atunci cand transpir..sau pur si simplu ies afara din casa..imi apar bubite rosii pe tot corpul,fara fatza...nu mai stiu ce sa fac...am incercat tot felul de tratamente..am luat multe medicamente,cum ar fi:aerius...loratadine...claritine..tavegyl..ebastin...cortizon..si multe altele..am fost la diferiti doctori si in romania..si in germania..acum de 4 luni fac injectii cu xolair 150 mg..cate 2 injectii in fiecare luna..in germania..dar nu vad nici o imbunatatire..si mai sunt si scumpe aceste injectii..4 injectii 2100 euro...nu mai stiu ce sa fac..am facut si analize de sange..au iesit toate ok...nu mai stiu ce sa fac..va rog..indrumati-ma..imi este rusine sa ies si din casa

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Alergiile/urticariile_828

Nicole

acum un an

Buna,
De 8 luni de zile ma confrunt si eu cu o urticarie cronica idiopata + angioedem. Am luat si eu multe antihistaminice , iar acum fac tratamentul injectabil cu Xolayr.
Intrebarea mea este, a-ti reusit sa scapati de aceasta boala? Si care a fost tratamentul care v-a ajutat? Stiti cumva si care e cauza?
Sanatate!