Urinat des?

Urinare excesiva

Postata de Utilizator11576043474 cu 4 ani in urma.

Am o problema cu uritanul. Problema este ca atunci cand urinez complet daca trec 2-3 minute simt nevoia sa urinez iar chiar daca e putin dar pot urina.... Am o pietricica mica la vezica. De asemenea, am testat si daca e sa nu beau apa cca. 10-12 ore tot la fel sunt simptomele. Ce sa fac sa scap de aceasta problema? Primele analiza de sumar de urina au iesit ca as avea cristalele 200 si bacterii multe iar valoarea maxima ar fi 6, a 2 a analiza (facuta dupa aproape o saptamana/2 si dupa tratament cu Uralyt) a iesit doar ca asa avea bacterii. Apoi am facut urocultura unde analiza a iesit normala.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/care-sunt-cauzele-infectiilor-urinare-frecventei_16666